Wynajem auta na wakacje – sprawdź co powinieneś o tym wiedzieć!

Data dodania: 15.05.2018


Jeżeli wykupiłeś już wakacyjny lot i zarezerwowałeś idealny hotel – nie zapominaj o tym, żeby wynająć auto i cieszyć się letnią swobodą. Jeżeli myślisz, że załatwisz to szybko i sprawnie – być może, jeżeli nie robisz tego po raz pierwszy. Wynajem auta osobie, która nigdy wcześniej tego nie robiła może wydawać się skomplikowanym procesem. Warto zastanowić się na wszystkimi kwestiami, aby nie ponosić dodatkowych opłat. Z myślą o takich osobach stworzyliśmy listę rzeczy do zapamiętania przed wynajęciem samochodu w takim miejscu jak wypożyczalnia aut. Dzięki naszym poradom będziesz mógł cieszyć się podróżą i nie martwić o nic więcej. Pomyśl tylko o tym jaką wygodę daje ci posiadanie auta podczas wyjazdu wakacyjnego. Możesz w każdej chwili jechać w jakiekolwiek miejsce zapragniesz i unikasz niewygodnego przemieszczania się transportem publicznym. Pamiętaj jednak aby uważać na proces wynajmu auta – warto przyjrzeć się warunkom umowy aby przypadkiem nie zepsuć sobie wakacji!

wypożyczalnia samochodów Szczecin

Podczas zwrotu auta dowiadujesz się o dodatkowych kosztach? Niestety jest to możliwe. Na przykład kiedy miałeś niewielką stłuczkę i wydaje ci się że pokryje ją ubezpieczenie – może okazać się że dany pakiet nie obejmuje danej szkody. W takiej sytuacji kierowca zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy auta z własnej kieszeni. Aby uniknąć tego typu sytuacji warto zapoznać się z naszą listą porad przed wypożyczeniem auta w takim miejscu, jak wypożyczalnia samochodów. Może zdarzyć się, że wypożyczalnia aut ustaliła określony limity kilometrów dla samochodów – jeżeli boisz się o to, że zdarzy ci się przekroczyć limit, warto zapoznać się z nim jeszcze przed wyjazdem. Warto wiedzieć też ile ewentualnie będzie kosztował cię każdy kilometr przejechany ponad limit. Jeżeli cenisz sobie elastyczność w podróży, wynajmij auto bez limitu kilometrów i po prostu ciesz się nieograniczonymi możliwościami jazdy.

dentysta Kołobrzeg

Przejdźmy teraz do kwestii paliwa – wypożyczalnia samochodów w mieście Szczecin zazwyczaj napełnia bak samochodu przed dokonaniem wynajmu. Oznacza to nic innego, niż to, ze musisz zwrócić również w pełni zatankowane auto. Przyjęta jest taka zasada, że zawsze musisz zwrócić auto z taką ilością paliwa z jaką zostało ono ci wypożyczone. Jeżeli zużyłeś mniej paliwa możesz liczyć na częściowy zwrot kosztów benzyny. Ponieważ każda wypożyczalnia samochodów ma inne zasady i regulamin, pochyl się nad dokumentami i dokładnie zapoznaj z nimi, aby uniknąć problemów i aby nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów wynajmu.