Wynajem auta – garść przydatnych informacji.

Data dodania: 06.08.2018


Wynajem auta po raz pierwszy może sprawić, że poczujesz się nieco zagubiony – w końcu musisz wybrać odpowiednie auto, porównać oferty różnych wypożyczalni, a na końcu dopełnić wszelkich formalności. Ważne jest to, aby dokładnie zapoznać się z umową, którą zawieramy z takim miejscem, jak wypożyczalnia aut. To właśnie tam znajdziesz wiele przydatnych informacji, takich jak na przykład opłaty dodatkowe, które możesz ponieść. Mamy dla ciebie garść przydanych informacji odnośnie takiego procesu, jak wynajem auta. Kiedy zapoznasz się z nimi wnikliwie, nic nie powinno cię zaskoczyć!

Zacznijmy od kwestii wyszukania odpowiedniej wypożyczalni – koniecznie porównaj ceny aut – nie wybieraj pierwszej lepszej wypożyczalni, ponieważ możesz być mocno zawiedziony. Kiedy nie zależy ci na konkretnym terminie wynajmu, możesz spokojnie oczekiwać atrakcyjnych zniżek i promocji. Cena może różnić się także przez wzgląd na lokalizacją wypożyczalni – jeżeli doleciałeś w dane miejsce samolotem, pamiętaj że lokalizacja lotniskowa może mieć nieco większe ceny i dużo więcej chętnych do wynajmu. Lotnisko to bardzo popularna lokalizacja wypożyczalni – jeżeli wybierzesz się do filii w centrum, możesz zaoszczędzić nieco czasu na oczekiwanie oraz pieniędzy.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Opłaty dodatkowe to zmora wszystkich kierowców, którzy wynajmują auta z takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów. A wystarczy tylko dobrze zapoznać się z umową najmu, aby ich uniknąć. Część kosztów nie jest jawna i wychodzi dopiero przy oddaniu auta do wypożyczalni. Przykład? Kiedy kierowca nie ma ukończonych 25 lat lub posiada prawo jazdy stosunkowo krótko, cena auta może wzrosnąć – podobnie w przypadku kaucji. Kaucja jest zabezpieczeniem dla wypożyczalni w przypadku ewentualnych szkód – zazwyczaj kwota pozostaje zablokowana na twojej karcie kredytowej i jest zwracana, kiedy wszystko z autem jest w porządku. Wiele wypożyczalni ustala także górną granicę wieku, do którego możesz wynająć u niej auto. Przed zwrotem wynajętego samochodu zawsze koniecznie trzeba je zatankować do takiego poziomu, z jakim był on wynajmowany. Jeśli tego nie zrobisz, każdorazowo zostaniesz obciążony kosztami tankowania. Wynajęte auto nie może być także brudne – jeżeli jeździłeś po trudnym terenie, oddaj je do myjni. Każdy kto wybiera się w dalszą podróż wynajętym autem powinien wykupić dodatkowe ubezpieczenie – lawetowanie auta może być naprawdę kosztowne, zwłaszcza zza granicy. Teraz, kiedy poznałeś już wszystkie tajniki wynajmu auta – możesz być spokojny, ponieważ nic nie powinno cię zaskoczyć.

Konig Spedycja